Didžiausia finansavimo suma yra 10 tūkst. svarų. Galima kreiptis dėl mažesnės sumos.

Daugiau informacijos apie antrosios studijų pakopos finansavimą studijoms galite rasti žemiau, tačiau pagrindinė informacija yra pateikiama čia:

 • Maksimali finansavimo suma gali siekti 10 tūkst. svarų sterlingų;
 • Mokėjimai bus atliekami tiesiogiai kiekvienam studentui į banko sąskaitą;
 • Paskola bus išmokėta trimis dalimis kiekvienais akademiniais metais.

Ar valstybinė paskola padengs visą magistrantūros studijų kainą?

Vyriausybė siūlo paskolas kaip magistrantūros studijų kainos mokėjimo alternatyvą. Jūs galite naudoti paskolą norėdami susimokėti mokesčius už mokslą, skirti pragyvenimo išlaidoms ar kitoms išlaidoms, kurios atrodo jums tinkamos.

Praktiškai, didžiausia paskolos suma turėtų būti skiriama magistro studijų kainai padengti (vidutiniškai 8000 svarų). Vis dėlto, ji nebūtinai turi padengti visas apgyvendinimo ir pragyvenimo išlaidas, kurias jūs patirsite kol įgysite magistro laipsnį.

Kai kurios magistro studijos gali kainuoti daugiau kaip 10 tūkst. svarų. Tai ypač tikėtina kalbant apie MBA programas.

Ar aš turiu skolintis iš valstybės visus 10 tūkst. svarų?

Vyriausybė siūlo paskolas kaip magistrantūros studijų kainos mokėjimo alternatyvą. Jūs galite naudoti valstybinę paskolą norėdami susimokėti mokesčius už mokslą, skirti pragyvenimo išlaidoms ar kitoms išlaidoms, kurios atrodo jums tinkamos.

Praktiškai, didžiausia valstybinės paskolos suma turėtų būti skiriama magistro studijų kainai padengti (vidutiniškai 8000 svarų). Vis dėlto, ji nebūtinai turi padengti visas apgyvendinimo ir pragyvenimo išlaidas, kurias jūs patirsite kol įgysite magistro laipsnį.

Kai kurios magistro studijos gali kainuoti daugiau kaip 10 tūkst. svarų. Tai ypač tikėtina kalbant apie MBA programas.

Ar paskolos yra tinkrintina priemonė?

Ne, paskolos antrosios pakopos magistro studijoms nėra tinkrintina priemonė. Jūs galite kreiptis dėl paskolos nepriklausomai nuo jūsų pajamų ar turimų sanaupų.

Ar galiu apjungti magistro paskolą su kitomis lėšomis ar finansavimo šaltiniais?

Iš principo, taip. Kito antrosios studijų pakopos studijų finansavimo ar lėšų šaltinio naudojimas neturėtų turėti įtakos jūsų tinkamumui pretenduoti gauti antrosios studijų pakopos paskolą. Taip yra todėl, kad magistro studijų paskola nėra tikrintina priemonė (kaip buvo minėta anksčiau).

Vyriausybė taip pat pripažįsta, jog 10 tūkst. svarų paskola nebūtinai turi padengti studento apgyvendinimo ir pragyvenimo išlaidas kartu su mokesčiais už mokslą. Tai padidina tikimybę, jog kai kurie studentai apjungia paskolas su kitomis paramos priemonėmis, todėl sukurta sistema turi būti su tuo suderinta.

Atkreipkite dėmesį, jog ši informacija yra susijusi su jūsų tinkamumu pretenduoti gauti paskolą magistrantūros studijoms. Yra įmanoma (nors ir mažai tikėtina), jog kiti finansavimo šaltiniai ar turimos lėšos galėtų turėti įtakos jūsų tinkamumui gauti paskolą.

Daugiau informacijos apie konkrečias finansavimo galimybes galite rasti žemiau.

Ar aš galiu pretenduoti gauti paskolą antrosios studijų pakopos studijoms jei turiu bakalauro paskolą?

Taip. Naujoji sistema yra sukurta siekiant sudaryti galimybes absolventams toliau tęsti mokslus. Paskolos grąžinimas bus atliekamas kartu su bakalauro paskola, kurios nereikės grąžinti tol, kol jūsų atlyginimas nebus pakankamas, jog tai galėtume padaryti.

Kokiomis dalimis bus mokama magistrantūros valstybinė paskola?

Jūsų paskola bus padalinta trimis dalimis per akademinius metus. Tai bus tolygiai paskirstyta visoje studijų programoje:

 • Vienerių studijų metų studentai, besimokantys pilną dieną ar neakivaizdžiai, 10 tūkst. svarų magistrantūros studijų paskolą gaus trimis dalimis;
 • Dviejų studijų metų studentai, besimokantys pilną dieną ar neakivaizdžiai, kiekvienais metais galės gauti 5 tūkst. svarų magistrantūros studijų paskolą trimis dalimis;
 • Keturių studijų metų studentai, besimokantys neakivaizdžiai, kiekvienais metais gaus 2500 svarų magistrantūros paskolą trimis dalimis.

Kaip paskola bus mokama?

Paskolų mokėjimo bendrovė atliks tiesioginius paskolos mokėjimus kiekvienam studentui. Jūs būsite atsakingas už naudojimąsi pinigais, kurie turės būti sumokėti už mokslą ir padengti kitas jūsų būtinas išlaidas.

Pirmąją paskolos dalį gausite tuomet, kai jūsų universitetas patvirtins jūsų studijų lankomumą.

Kas nutiks, jeigu aš mesiu mokslus ar nebaigsiu savo magistro studijų?

Magistro paskolos mokėjimai yra jūsų patvirtinto lankomumo objektas, apie kurį turi pranešti jūsų universitetas. Paskolos mokėjimas bus sustabdytas, jeigu jūs nuspręsite nebesimokyti ar pereisite į kitą studijų kryptį, kuri nėra tinkama norint pretenduoti gauti paskolą.

Atkreipkite dėmesį, jog jei jūs mesite mokslus anksčiau, jūs vis dar būsite atsakingas už savo paskolą ir turėsite grąžinti pasiskolintą sumą kaip įprastai.

Kokios yra antrosios studijų pakopos studijų paskolos grąžinimo sąlygos?

Magistrantūros paskolos yra skirtos pašalinti finansines kliūtis norintiems studijuoti antrosios pakopos studijų programas, todėl paskolos grąžinimo sąlygos taip pat yra siekiama, jog būtų prieinamos. Vyriausybė taip pat sušvelnino grąžinimo sąlygas atsižvelgdama į viešąsias diskusijas. Pagrindinės sąlygos yra šios:

 • Antrosios pakopos studijų paskola turi būti grąžinama su bakalauro paskola;
 • Paskolos grąžinimas turi būti atliekamas remiantis pajamų pagrindu, esant 6 proc. palūkanų normai kai pajamos viršija 21 tūkst. svarų per metus. Palūkanų norma yra mažesnė nei buvo siūlota iš pradžių – 9 proc.
 • Palūkanų norma yra nustatoma kaip RPI+3%.

Ką reiškia RPI+3% ?

RPI reiškia „vartotojų kainų indeksą“. Tai metinė procentinė infliacijos matavimo priemonė, remiantis prekių ir paslaugų kaina Didžiojoje Britanijoje.

Antrosios pakopos studijų programos paskolų palūkanų norma yra RPI+3%. Tai reiškia, jog palūkanos bus skaičiuojamos nuo jūsų paskolos likučio taikant esamą RPI procentą plius papildomi 3 proc. Praktiškai tai yra palanki palūkanų norma.

Kada bus pradėtos skaičiuoti palūkanos mano magistro paskolai?

Palūkanos bus pradėtos skaičiuoti tuomet, kai Studentų paskolų bendrovė atliks pirmąjį mokėjimą.

Jau turiu bakalauro paskolą, todėl magistro paskolos paėmimas reiškia, jog aš turėsiu grąžinti 15 proc. savo algos?

Ne. Nepaisant to, ką jūs perskaitėte kažkur kitur, jums nereikės atiduoti tam tikro savo atlyginimo procento norint grąžinti paskolą – net jei ir turite bakalauro ir magistro paskolą.

Taip yra todėl, kad jūs pradėsite grąžinti savo magistro (ir/arba bakalauro) paskolą, kai jūsų metinės pajamos viršys 21 tūkst. svarų. Šaltiniai, kurie skaičiuoja bendrą procentą nuo jūsų atlyginimo neatsižvelgia į šią pajamų ribą.

Jūs taip pat turite įsitikinti, jog visi skaičiavimai, kuriuos jūs perskaitėte, remiasi šiais skaičiais. Kai kurie šaltiniai vis dar nurodo bendrą 18 proc. grąžinimo normą, taikomą bakalauro ir magistro studijų paskoloms. Dabar ji yra 15 proc. (tačiau tik tuomet, kai metinės pajamos viršija 21 tūkst. svarų).

Perskaičiau, jog kartu su pajamų mokesčiu, privalomu sveikatos draudimu ir bakalauro bei magistro paskolomis aš turėsiu atiduoti 50 proc. savo atlyginimo. Ar tai tiesa?

Vėlgi, šis skaičiavimas nėra teisingas, nes nėra atsižvelgiama į pajamų atskaitymus. Jis taip pat yra grindžiamas anksčiau skelbta 9 proc. paskolos grąžinimo norma, o ne dabar nustatyta 6 proc.

Individualūs atskaitymai iš jūsų atlyginimo daugiausia gali siekti 47 proc. (9 proc. už bakalauro paskolą, 6 proc. už magistro paskolą, + 20 proc. pajamų mokestis ir 12 proc. sveikatos draudimas = 50 proc.), tačiau pinigai nėra išskaitomi tokiu būdu.

Vietoj to, mokėjimai bus atliekami pasiekus konkrečią pajamų ribą, ir mokami tik nuo tų pajamų, kurie peržengs šią ribą. Jūsų magistro paskolos mokėjimai, pavyzdžiui, iš jūsų atima tik 6 proc. pajamų, kurios viršys 21 tūkst. svarų, – o ne nuo viso atlyginimo.

Mes pateikėme išsamų paskolų grąžinimo vadovą, kuris padės paaiškinti, kaip iš tikrųjų veikia paskolos grąžinimo modeliai. Taip pat mes padarėme keletą apvalių diagramų, kurios padės vizualiai atvaizduoti kai kuriuos atskaitymus.

Kada aš turėsiu pradėti grąžinti savo magistro paskolą?

Magistro paskolos grąžinimas bus pradedamas nuo rugpjūčio 1 dienos, kai baigsite savo studijas.

Tai reiškia, jog jeigu jūs gausite paskolą 2019-2020 mokslo metams, sekančiais metais jums nieko grąžinti dar nereikės. Žinoma, savanoriškas įmokas jūs galėsite atlikti, jeigu tik norėsite.

Atkreipkite dėmesį, jog , 6 proc. nuo savo pajamų  perviršio atiduosite padengti magistro paskolai tik tuomet, kai jūsų pajamos viršys 21 tūkst. svarų.

Ar paskolos grąžinimo sąlygos ir palūkanų normos gali pasikeisti?

Siūlomi grąžinimo terminai ir palūkanų normos yra palanuojama, jog bus fiksuotos bent penkerių metų laikotarpiui. Grąžinimo ribos ir palūkanų normos turėtų išlikti tokios pačios iki 2021 metų.

Kaip studentai gali teikti paraiškas magistro paskolai gauti?

Konkretus paraiškų teikimo procesas dar nėra detaliai aprašytas. Vis dėlto, tam tikros detalės jau yra patvirtintos:

 • Paskolas suteiks Studentų paskolų bendrovė (organizacija, kuri šiuo metu dirba su bakalauro paskolomis);
 • Pareiškėjai paraiškas galės teikti internetu per Student Finance England (tačiau tai dar nėra patvirtinta);

Ar turėsiu grąžinti visą magistrantūros paskolą?

Taip. Siūloma magistrantūros paskolų sistema yra sukurta remiantis principu, jog paskolos gavėjas galiausiai grąžins visą paskolos sumą. Tai pažymi vyriausybės pasitikėjimą finansine magistro laipsnio reikšme ir būsima darbo galia turint magistro laipsnį.

Jūsų studento paskola (likusi neišmokėta suma) galiausiai bus anuliuota po 30 metų.

Kur aš galiu rasti daugiau informacijos apie paskolų pasiūlymą?

Daugiau informacijos galite rasti perskaitę originalius dokumentus internete, kurie aiškina išsamesnius paskolos gavimo aspektus. Tai apima:

Originalų Kanclerio pranešimą 2014 m. rudens ataskaitoje;

Atnaujintą informaciją apie paraiškas paskolai gauti 2015 m. lapkričio mėn. pareiškime ir išlaidų apžvalgos dokumente.