Antrosios studijų pakopos paskolos, skirtos įgyti magistro laipsnį jau yra patvirtintos 2016 – 2017 akademiniams metams, tačiau kaip tai iš tikrųjų veikia finansiškai? Kokią įtaką paskola turės jūsų atlyginimams? Ir kada iš tikrųjų turėsime pradėti ją grąžinti?

Geros naujienos ir tai, jog baigtiniai paskolos planai sušvelnino keletą aspektų, kurie buvo taikomi jūsų paskolos grąžinimo kriterijams. Dabar jūs turėsite grąžinti paskolą esant 6 proc. pajamų, kurios per metus viršys 21 tūkst. svarų ribą. Data, kada prasidės paskolos grąžinimas, taip pat nebus ankstesnė nei nuo 2019 metų (jeigu studijas pradėsite 2016 m. rudenį).

Kokį poveikį magistro paskola turės jūsų atlyginimui?

Jūs galite rasti pranešimų, jog bendra atskaitymų suma siekiant grąžinti magistro paskolą gali sudaryti 50 proc. jūsų atlyginimo. Tai labai klaidinanti informacija.

Egzistuoja du dalykai, kuriuos reikia turėti omenyje kalbant apie tuos 50 proc. Pirmasis yra tai, kas iš tikrųjų yra kažkas, ką mes vadiname „ribino atskaitymo norma“. Tai apima įvarius atskaitymus iš atlyginimo, kurie jums gali būti taikomi kaip studentui.

Visi atskaitymai iš algos turint antrosios studijų pakopos paskolą

Tikroji atskaitymų norma turint bakalauro ir magistro paskolas, ir kai pajamos viršija 21 tūkst. svarų, dabar yra 47 proc., o ne 50 proc. Tai yra visi atskaitymai, kurie gali būti atlikti iš jūsų darbo užmokesčio. Dažniausiai iš darbo užmokesčio yra atliekami šie atskaitymai:

  • Pajamų mokestis – 20 proc.;
  • Sveikatos draudimas – 12 proc.;
  • Bakalauro paskola – 9 proc.;
  • Magistro paskola – 6 proc.

Kaip galbūt jau pastebėjote, visa tai sudaro 47 proc. Esant ankstesniam siūlymui, ši atskaitymų suma būtų siekusi 50 proc. (iš pradžių buvo tikimasi, jog magistro paskoloms bus taikoma 9 proc. norma kaip ir bakalauro paskolai).

Tačiau nei vienas iš jų nėra lygus vienam atskaitymui, kuris būtų lygus 47 proc. (ar 50 proc.), iš jūsų atlyginimo. Taip yra todėl, jog kiekvienas iš šių atskaitymų yra taikomas esant skirtingam pajamų lygiui ir skirtingoms jūsų atlyginimo sumoms.

Magistro paskolos grąžinimai yra atliekami tuomet, kai jūsų pajamos viršija 21 tūkst. svarų.

Taigi, jūs mokėsite tik 6 proc. nuo savo pajamų, kai jūsų pajamo sviršys 21 tūkst. svarų. Nepamirškite, jog tai nereiškia, kad jeigu jūs uždirbsite 21 tūkst. svarų ar daugiau, nuo visos sumos turėsite sumokėti 6 proc. Paskolos grąžinimo dydis keisis išvien su jūsų atlyginimu.

Kad ir kiek jūs uždirbsite, jums nereikės daugiau grąžinti kaip 6 proc. iš savo atlyginimo, kai bendra pajamų suma viršys 21 tūkst. svarų.

Įprastos banko paskolos ir valstybinės paskolos skirtumai
paskola ir finans